Zanim zdecydujemy się już na ten ważny krok, jakim jest wybór grzejnika, należy zapoznać się z ofertą na rynku. Grzejnik? Jaki wybrać, oto jest pytanie. Stosowanie grzejników ściennych ma wiele zalet. M.in. mają małą pojemność wodną, a poza tym możemy zamontować zawory termostatyczne. W ten sposób łatwo się nimi steruje, dopasowując ciepło do chwilowego zapotrzebowania. Rurowy grzejnik jest niezastąpiony w każdej łazience. Są to różnego rodzaju drabinki z rur miedzianych lub stalowych. Stosuje się do nich różnego rodzaju pokrycia np.: malowanie proszkowe, chrom, satyna, mosiądz. Dzięki temu nabierają one ozdobnego charakteru w każdej, nawet najmniejszej łazience. W ten sposób nie tylko ogrzewają, ale też zdobią nasze łazienki. Możemy je również montować w przedpokojach, holach, pomieszczeniach gospodarczych i reprezentacyjnych.

Decyzja. Grzejniki dekoracyjne jakie wybrać.

Grzejnik dekoracyjny- jaki wybrać

Bogatą ofertę proponuje tutaj firma IMERS. Takie grzejnika mają małą pojemność wodną. Dodatkowym atutem jest możliwość zamontowania grzałki elektrycznej. Dzięki niej poza sezonem grzewczym można wysuszyć mokre ręczniki albo dogrzać pomieszczenie w chłodniejsze dni. Pamiętajmy również, jak ważne jest umieszczenie grzejnika na odpowiednim miejscu na ścianie. Najlepszym rozwiązaniem jest ściana przy oknie. Grzejnik przeciwdziała powstawaniu zimnych prądów powietrza od okna.

Jaki wybrać grzejnik?

Musimy połączyć tutaj dwie rzeczy: funkcjonalność i design, który obecnie wszyscy tak bardzo sobie cenimy. Nowoczesne grzejniki łazienkowe, dekoracyjne charakteryzuje funkcjonalność i efektowna forma. Zgodzą się z tym wszyscy, że wygląd wnętrz jest tak samo ważny, jak użyteczność. Łazienkowe grzejniki dekoracyjne firmy IMERS są produkowane z myślą o upiększaniu pomieszczeń. Przy tym nie zapominamy o ich podstawowym zadaniu, czyli ogrzewaniu.

Podjęcie decyzji

Decydując się na grzejnik, zwracamy uwagę na formę, kształt, pokrycie grzejnika, ale pamiętajmy też o ich mocy grzewczej. To najważniejszy aspekt przy zakupie grzejnika. Grzejniki dekoracyjne to nie tylko ozdoba naszego domu. To przede wszystkim rzecz praktyczna i funkcjonalna, która ma nam oddawać ciepło. Obecnie w wielu łazienkach montuje się grzejniki dekoracyjne rurkowe nazywane również drabinkowymi. Oprócz tego, że zapewniają odpowiednią temperaturę, to mogą nam posłużyć również jako suszarka lub wieszak na ręczniki. Na rynku dostępne są też grzejniki narożne lub ażurowe tworzące bardzo efektowne ścianki.

Kolory grzejników

Grzejniki dekoracyjne

Tioman Grzejniki dekoracyjne

Grzejniki łazienkowe dekoracyjne

Cubic – 1014

Standardowe grzejniki łazienkowe  są oferowane w kolorze białym. Jednak za niewielką dopłatą możemy wybrać sobie kolor z szerokiej palety RAL. Można też zdecydować się na bardzo efektowne pokrycie chromowane. Dodatkowo ostatnio bardzo popularne w stylizowanych łazienkach retro: stare złoto, czyli pokrycie z mosiądzu. Czyli jaki grzejnik wybrać?