Masz pytania? Jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami!

Szukasz grzejniki łazienkowe poziome do swojego domu? Wybór takich elementów systemu grzewczego jest bardzo szeroki. Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze było nie tylko ciepłe i przyjemne, ale także piękne, zainteresuj się grzejnikami łazienkowymi dekoracyjnymi. Specyficzne dla stylu modele można dostosować do szerokiej gamy aranżacji.

Zaskakują nowoczesnym wzornictwem i mocną kolorystyką niczym dzieła sztuki użytkowej – grzejniki dekoracyjne wykonane są z najlepszych materiałów, aby zmaksymalizować ich funkcjonalność. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii nie tylko dostarczają ciepło członkom rodziny, ale przede wszystkim zmniejszają zużycie energii. Jednocześnie gwarantują wspaniałe doznania estetyczne, dzięki czemu każdy szczegół mieszkania wydaje się dopracowany. Sprawdź, jak dobrać grzejniki łazienkowe poziome do swojego wnętrza.

Poziome grzejniki dekoracyjne – co musisz wiedzieć?

Grzejniki dekoracyjne poziome rozwiążą również brak miejsca w suszarce. Po wyjęciu z pralki mokre ręczniki lub ubrania można powiesić na modelu zainstalowanym w łazience. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie na zimę, gdy nie suszysz ubrań na dworze. Szeroki wybór oznacza, że na pewno znajdziesz grzejnik poziomy dekoracyjny swoich marzeń. W zależności od ilości dostępnej przestrzeni lub własnych upodobań możesz wybrać model pionowy, który będzie miłym, dyskretnym dodatkiem do ściany. Grzejniki łazienkowe poziome z kolei świetnie sprawdzają się w przestrzeniach podokiennych. Jaki model wybrać?

Dekoracyjny grzejnik poziomy do łazienki –elektryczny czy standardowy?

Wśród dwóch podstawowych typów grzejników dekoracyjnych poziomych znajdują się grzejniki elektryczne i tradycyjne. Różnią się głównie sposobem działania. Jak już wspomnieliśmy, tradycyjne podgrzewacze wody muszą być bezwzględnie podłączone do centralnego ogrzewania, co oznacza, że działają tylko w sezonie grzewczym. Może to być wadą, jeśli potrzebujemy ogrzewać lub przynajmniej suszyć pomieszczenie przez cały rok. Kłopoty mogą sprawiać również mieszkania w apartamentowcach, gdy zarząd budynku decyduje się na włączanie lub wyłączanie kotłów. Decyzje administracyjne nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistą temperaturę na zewnątrz i potrzeby mieszkańców. Problemem mogą być również wspomniane awarie ogrzewania, które mogą być szczególnie dokuczliwe, jeśli zdarzają się często w miesiącach jesienno-zimowych. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami podgrzewaczy wody, nie chcemy dokonywać pełnej przebudowy łazienki, a bezwzględnie potrzebujemy ogrzewania poza sezonem grzewczym, możemy zdecydować się na zakup i montaż dedykowanego podgrzewacza elektrycznego.

Grzejniki chromowane poziome – o czym warto pamiętać?

Które kolory najlepiej pasują do Twojej łazienki?

Ten wybór może być trudniejszy, zwłaszcza jeśli Twoja aranżacja jest nowoczesna, minimalistyczna lub po prostu oryginalna. W takim przypadku łatwo o pomyłkę, która psuje cały efekt. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji zaprojektowania łazienki i jej wizualizacji. W przeciwieństwie do wyglądu zewnętrznego, białe grzejniki łazienkowe poziome jest nadal stylowy. Najczęściej kupują je klienci, którzy decydują się na jasne łazienki wewnątrz, choć białe grzejniki ciekawie prezentują się również na tle ciemnych płytek. Nawet takie zestawienie kolorystyczne w małej łazience jest znacznie lepsze niż wspomniana już instalacja czarnego grzejnika łazienkowego na białym tle płytek.

Grzejniki poziome chromowane w stylowych wnętrzach

Grzejniki chromowane poziome o wyrafinowanej, lekkiej konstrukcji i cienkiej rurce można znaleźć również w coraz większej liczbie pokoi, domów i mieszkań. Nic dziwnego, skoro chromowane elementy atrakcyjnie prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach, Takich jak styl industrialny lub styl minimalistyczny. Jeśli dane pomieszczenie posiada już elementy wykończenia metalizowane lub chromowane, to grzejnik chromowany do tego pomieszczenia będzie świetnym rozwiązaniem. Warto dodać, że na rynku dostępne są grzejniki chromowane poziome, a producenci wyposażyli je w specjalne listwy boczne. Proste formy, oryginalne wzory i ciekawe kształty – to wszystko sprawia, że nowoczesne grzejniki łazienkowe poziome są coraz częściej wybieranymi przez właścicieli mieszkań. Od razu należy zaznaczyć, że grzejniki chromowane to jedno z rozwiązań, które od wielu lat stosowane są w łazienkach. Jednocześnie grzejnik chromowany staje się ważnym funkcjonalnym dodatkiem do pozostałych pomieszczeń.

Jaki poziomy grzejnik do łazienki w bloku sprawdzi się najlepiej?

Kupując grzejnik do małej łazienki, czy to poziomy czy standardowy oprócz gabarytów powinniśmy również wziąć pod uwagę jego moc i warunki grzewcze w pomieszczeniu. Nieprawidłowy dobór mocy grzałki może spowodować przegrzanie za dużo mocy lub niedogrzanie niedobór mocy w łazience. Grzejnik wąski poziomy w małej łazience musi być przede wszystkim funkcjonalny. W zależności od wielkości pomieszczenia najpopularniejsze są modele o mniejszej szerokości, np. około 300mm, oraz model niski o wysokości około 400mm. Grzejniki elektryczne dodadzą również funkcję grzejnika, co pozwala na ogrzanie łazienki czy suszenie ręczników poza sezonem grzewczym. Równie ciekawym pomysłem jest połączenie wielu funkcji w jednym urządzeniu. Grzejnik może więc służyć jako dodatkowa półka, wieszak na ubrania, suszarka, a także może subtelnie zastąpić lustra czy elementy dekoracyjne, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Do tego możemy wykorzystać wiele akcesoriów – wieszaki, szyny czy dodatkowe półki.